Spolujezdec ve formuli
Spolujezdec ve formuli

Povinnosti spolujezdce ve formuli nejsou zanedbatelné

Jízda ve formuli znamená nejen adrenalin a rychlost, ale také napětí, strach a závod s časem. První závod formulí byl v roce 1946 a vyhrál jej Giuseppe Farina. Závod formulí není jen o to, dostat se do cíle jako první, ale nejdůležitější je technika a cit. I když jsou formule přizpůsobeny tak, aby mohly bez problémů projet zatáčku ve vysoké rychlosti, vždy je dobré vědět, co si řidič může dovolit a co by pro něj také mohlo znamenat konec závodu. Být řidičem ve formuli je docela těžké, a řidiči musejí umět dobře předvídat a rychle reagovat.
 
Pokud byste se rádi projeli v tomto rychlém voze, ale netroufnete si na jeho řízení, nic se neděje. Můžete se nechat svézt opravdovým profesionálem. Ve voze budete na sedadle spolujezdce a budete tak mít možnost, si zážitek dokonale vychutnat. Nebudete mít starosti, kdy jak brzdit či zatáčet. Pouze se necháte vést a vychutnáte si nejen rychlost, ale také svobodu a pocit nespoutanosti.
 
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nespoutanost
61%
náročné psychicky
61%
adrenalin
81%
relaxace
27%
dovednosti
56%
mrazení
77%
nadšení
72%
vzrušení
81%
strach
79%
pro dospělé
100%
bezmocnost
73%
sebepoznání
74%

Alex Skřivánek
dovednosti 50%
relaxace 16%
adrenalin 73%
náročné psychicky 44%
nespoutanost 61%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.