Spolujezdec v Radical SR4 (divná formule)
Spolujezdec v Radical SR4 (divná formule)

Spolujezdec v Radical SR4 musí mít oči stále otevřené

Britská značka Radical Sportscars prodává svá extrémně rychlá auta již od roku 1997. Ovšem ten převratný nápad o vytvoření sportovního auta poháněného motorem z motorky, vymyslel Phil Abbott již v roce 1995. Odtud i jméno Radical, tak se totiž jmenovala značka opalovacích krémů, které vyráběla firma pana Abbotta. Od té doby vznikla řada různých modelů aut Radical, včetně prototypu, který v roce 2006 dokončil slavný závod 24 hodin Le Mans. Poté Radical vytvořil také nízkonákladový vůz, ten si kladl za cíl přiblížit značku ještě většímu počtu lidí, jeho název je Radical SR4.

A právě toto vozidlo je předmětem tohoto zážitku. Ovšem nemyslete si, že se jedná o nějaké béčkové vozidlo, tenhle Radical má zrychlení 0-100km/h za 3,6s a hmotnost 460kg. Takže si jistě dokážete představit, že se závodním pilotem v sedačce bude tahle jízda neuvěřitelná, přetížení v zatáčkách až 2,5G mluví za vše. Před začátkem jízdy vám bude plně představen jak Radical SR4 tak také závodní okruh, na kterém se bude vše odehrávat. Omezením tak zůstává pouze počasí, kdy za silnějšího deště se z důvodu bezpečnosti nekonají, a pak také váha do 90kg a výška do 190 cm, tak abyste se do auta pohodlně vešli.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
adrenalin
100%
pro muže
100%
pro dospělé
100%
pro děti
16%
bezmocnost
70%
strach
96%
vzrušení
100%
náročné psychicky
79%
pro seniory
18%

Thedy
pro děti 39%
pro dospělé 100%
pro muže 100%
adrenalin 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.