Řízení na okruhu (Fiesta, Peugeot, Fabia)
Řízení na okruhu (Fiesta, Peugeot, Fabia)

Řízení na okruhu láká mnoho milovníků aut

Závody na okruhu lidstvo přitahovali již od počátku. Důkazem mohou být hipodromy a další okruhy vybudované již ve starověkém Římě a Řecku, na kterých se závodilo s koňmi. Rostoucí touha po rychlosti poté vyvrcholila vynálezem automobilu a nebyl by to člověk, kdyby ho nezlákaly závody automobilů na okruhu. V současné době proto existuje celá řada různých automobilových seriálů, které se pořádají každoročně, například jmenujme závody speciálně upravených cestovních vozů DTM nebo méně populární ale přesto prestižní závody, jako Ford Fiesta Cup či Škoda Fabia Cup.

Jestliže vás láká myšlenka závodů na okruhu a nebojíte se usednout za volant speciálně upraveného závodního automobilu, pak je pro Vás tento zážitek ušitý přímo na míru. Součástí zážitku je také krátké školení na téma bezpečnosti a techniky jízdy. Pak Vás vyzbrojí ochranou přilbou a připoutají čtyřbodovými bezpečnostními pásy a můžete se vydat na krátkou tréninkovou jízdu, která Vás seznámí s nástrahami okruhu. Poté vás čeká už jen souboj s aktuálním rekordem okruhu. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
vzrušení
88%
nespoutanost
84%
radost
78%
adrenalin
88%
dovednosti
81%
pro muže
100%
pro ženy
51%
náročné psychicky
75%
vědomosti
67%

Zdeněk "Zdenik" Bouška
nespoutanost 78%
radost 77%
adrenalin 85%
dovednosti 81%
pro muže 100%
pro ženy 50%
vzrušení 82%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.