Řízení formule (simulátor)
Řízení formule (simulátor)

Přijďte si vyzkoušet řízení opravdové formule

Počátky automobilového sportu se datují již někam do 80. let 19. století, kdy byly pořádány první závody. Z těch se postupně vytřídily jednotlivé kategorie, tak aby v roce 1950 mohla vypuknout první Velká cena pořádaná ve Velké Británii, která již byla součástí mistrovství světa. Od roku 1958 se navíc začalo soutěžit i v poháru konstruktérů. Ovšem krom zmíněných oficiálních závodů se jezdila také řada závodů neoficiálních. Až od roku 1984 jsou všechny závody F1 součástí mistrovství světa Formule 1. Za dobu své existence získala Formule 1 řadu legend, například: Emerson Fittipaldi, Niki Lauda, Alain Prost, Ayrton Senna, Michael Schumacher a řada dalších.
 
Mezi současné idoly pak lze považovat Fernanda Alonsa, Sebastiana Vettela, Jensona Buttona či některého dalšího jezdce. Jestliže si chcete vyzkoušet jaké to je být pilotem F1 využijte nabídku tohoto zážitku a usedněte do kokpitu simulátoru F1. Simulátor je věrnou kopií kokpitu F1 (volant, pedály) a je propojen s obrazovkou na které vidíte průběh závodu. Simulátor je tak ideální variantou jak si vyzkoušet jízdu v F1, bez obav o fyzické zranění či havárii. V rámci zážitku se vám bude věnovat proškolený instruktor, který vám vysvětlí jak simulátor ovládat, následně si můžete vybrat jednu z tratí, na nichž se jezdí skutečné Velké ceny mistrovství světa Formule 1. Závodit tak můžete třeba v Itálii na okruhu v Monze, v Monaku na okruhu v Monte Carlu a podobně.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nespoutanost
78%
radost
76%
adrenalin
94%
náročné fyzicky
41%
vědomosti
43%
zručnost
55%
pro dospělé
100%
pro děti
61%
náročné psychicky
57%

Radomil Houdek
radost 77%
adrenalin 100%
náročné fyzicky 43%
vědomosti 39%
zručnost 38%
pro dospělé 100%
nespoutanost 73%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.