Rally spolujezdec
Rally spolujezdec

Rally spolujezdec musí být ve střehu jako řidič

Termín Rallye byl původně používán pro francouzské hvězdicové závody. Tedy pro závody, kde závodníci vyráželi z různých koutů země a setkávali se v cíli závodu. Z tohoto formátu později vznikly závody z města do města, které měli s dnešní rallye několik společných parametrů: individuální čas startu, závod proti času nikoliv proti ostatním závodníkům, časové kontroly na začátcích a koncích měst a zejména jízda na dlouhé vzdálenosti jak po klasických pevných silnicích, tak také po štěrkových a hliněných. Později tento formát začal být nebezpečný jak pro závodníky, tak pro okolní provoz, proto se přešlo na dnešní formát uzavřených závodů.

Dnešní rallye se od té původní liší zejména v rychlosti, jakou jezdci zvládají projíždět určené úseky. K tomu je navíc nutné připočítat přírodní podmínky, ve kterých se etapy jezdí, například: prašné hliněné cesty, zasněžené tratě při severských závodech či projíždění po úzkých lesních cestách. Z toho už vzniká slušná adrenalinová show, ve které je velmi důležitou částí navigátor. Tento zážitek vám umožní se na chvíli takovým navigátorem stát, budete seznámeni s rallye automobilem a také s principy a terminologií samotné navigace. Pak už vás čeká několik kol v plné rychlosti, což bude pořádná dávka adrenalinu. Z těchto důvodů zážitek není vhodný pro osoby trpící epilepsií, srdečními problémy, trombózou žil a po cévní příhodě.

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
adrenalin
100%
zručnost
94%
pro dospělé
100%
mrazení
74%
strach
92%
vzrušení
100%
náročné psychicky
84%
náročné fyzicky
39%

Felix
pro dospělé 100%
zručnost 94%
adrenalin 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.